PORTAL KREDYTOWY

czyli Twój przewodnik po bankowości

Tagi: rodzina na swoim, kredyt, bank, pożyczka hipoteczna, budowa domu

Kredyt na zakup mieszkania - rządowy program Rodzina na Swoim

Projekt Rodzina na Swoim

Nasze państwo wspiera młode rodziny za pomocą projektu Rodzina na Swoim, który ma ułatwić zakup lub budowę własnego domu. Projekt ten zakłada zwrot połowy odsetek za kredyt hipoteczny przez pierwsze lata spłacania kredytu. Jeśli więc planujecie zakupić lub wybudować dom jednorodzinny powinniście zainteresować się tym projektem. Bardzo dużo banków przygotowało specjalną ofertę powiązaną z tym projektem, dzięki temu skorzystanie z niego staje się dużo łatwiejsze.

Zanim jednak zdecydujemy się na pożyczkę związaną z rządowym projektem Rodzina na Swoim powinniśmy się dobrze się zastanowić czy jest on dla nas opłacalny. Projekt ten skierowany jest głównie dla najbiedniejszych i banki w większości przygotowały taką ofertę, że tylko im się on opłaca. Może się okazać, że gdy budujemy duży dom (dopłaty w ramach projektu uwzględniają tylko siedemdziesiąt metrów kwadratowych) to ostateczny koszt pożyczki w ramach programu Rodzina na Swoim może okazać się o wiele większy niż w przypadku tradycyjnego kredytu hipotecznego.

Projekt Rodzina na Swoim

Dlatego zanim zdecydujemy się na przedstawiony kredyt należy dokładnie porównać różne oferty. Należy też zastanowić się nad pożyczką z ratami malejącymi, ponieważ w takim systemie kredyt jest najatrakcyjniejszy. Musimy także pamiętać, że różne banki oferują pożyczki hipoteczne na różnych zasadach, dlatego powinniśmy prześledzić oferty kredytowe wszystkich banków.

Chciałoby się być bogatym, aby już nie myśleć o pieniądzach, ale większość bogatych i tak nie myśli o niczym innym.

Abel Bonnard