PORTAL KREDYTOWY

czyli Twój przewodnik po bankowości

Tagi: kredyt gotówkowy, pożyczki gotówkowe, bank, zdolność kredytowa, szybka pożyczka

Kredyt w firmach nie będących bankami

kredyt

Zwykle szukamy tanich kredytów w bankach, lecz niestety te nie zawsze chcą ich nam udzielić, gdy ocena naszej zdolności kredytowej jest według ich zdania niska. W wspomnianej sytuacji wiele ludzi poszukuje ratunku w kredytach oferowanych przez firmy niebędące bankami. Niestety nie jest to zbyt mądry wybór.

Wspomniane wyżej firmy zazwyczaj mają kilkakrotnie razy większe oprocentowanie od pożyczek, które w swojej ofercie mają banki. To powoduje, że ostateczny koszt kredytu jest wyjątkowo ogromny i w przypadku kredytów na długi okres może się okazać, że będziemy zmuszeni takiej firmie zwrócić kilka razy więcej niż pożyczyliśmy. Niestety takie warunki są koszmarne, musimy jednak pamiętać, że tak duże oprocentowanie ma jakiś powód, a jest nim nasza słaba zdolność kredytowa.

kredyt

Nasza zdolność kredytowa to ocena kredytobiorcy przez kredytodawcę pod względem płynności finansowej oraz szansy na bezproblemową spłatę zaciągniętej pożyczki. Dzięki ocenie zdolności kredytowej bank jest w stanie określić kwotę jaką opłaca mu się nam pożyczyć oraz jaką My będziemy mogli bez kłopotu spłacić. Dlatego nie powinno się ignorować odrzuconych wniosków o kredyt. Zwykle gdy bank odmawia udzielenia nam kredytu wystawia uzasadnioną ocenę, a chęć jej zignorowania poprzez szukanie kredytu w prywatnych firmach prawdopodobnie zakończy się kolosalnymi kłopotami finansowymi.

Chciałoby się być bogatym, aby już nie myśleć o pieniądzach, ale większość bogatych i tak nie myśli o niczym innym.

Abel Bonnard