PORTAL KREDYTOWY

czyli Twój przewodnik po bankowości

Tagi: kredyty, pożyczka bankowa, samochód, kredyt na auto, bankowość, oprocentowanie

Kredyt bankowy na kupno używanego samochodu

kredyt na samochód

Zakup samochodu zwykle przewyższa nasze możliwości finansowe. Niestety samochód w dzisiejszych czasach jest niezbędny w naszym życiu, dlatego musimy go jakoś zakupić. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem opisanego problemu jest ubieganie się o kredyt bankowy.

Kredyt samochodowy jest doskonałym wyjściem, ale wyłącznie w przypadku kupna nowego samochodu. Niestety takie rozwiązanie nie sprawdza się jeśli chcemy zakupić auto używane, ponieważ banki niechętnie udzielają pożyczki na zakup samochodu używanego. Pomimo iż w ciągu dwóch ostatnich lat sytuacja nieco się poprawiła to ciągle pożyczka na auto używane nie różni się znacząco od kredytu gotówkowego, to znaczy nie możemy liczyć na mniejsze oprocentowanie.

kredyt na samochód

Taka sytuacja jest spowodowana ogromnym spadkiem wartości samochodów używanych. Najczęściej bank nie chce udzielać tego typu pożyczek, ponieważ zabezpieczenie kredytu jakim jest kupowane auto jest znikome, gdyż jego faktyczna wartość drastycznie będzie spadać. Z tego powodu jeśli nie możemy sobie pozwolić na samochód prosto z fabryki to powinniśmy wybrać auto używane w granicach naszych możliwości finansowych. Możemy liczyć wyłącznie na niewielką pomoc ze strony banku w postaci niewielkiego kredytu gotówkowego. Nie warto nawet starać się o kredyt na kupno auta, ponieważ jego oprocentowanie i warunki otrzymania są identyczne jak w przypadku pożyczki gotówkowej.

Chciałoby się być bogatym, aby już nie myśleć o pieniądzach, ale większość bogatych i tak nie myśli o niczym innym.

Abel Bonnard