PORTAL KREDYTOWY

czyli Twój przewodnik po bankowości

Tagi: kredyty konsolidacyjne, banki, kredyt, pożyczki, rata

Kredyt konsolidacyjny doskonały na spłatę innych pożyczek

kredyt konsolidacyjny

Pożyczki to bardzo dobry sposób finansowania droższych zakupów, na które nie bylibyśmy w stanie sobie pozwolić płacąc z zaoszczędzonych pieniędzy. Dzięki rozłożeniu płatności na wiele rat nie odczujemy tak bardzo ogromnych kosztów. Mnóstwo ludzi z tego powodu zaciąga wiele różnych pożyczek. Jednak czasami nie potrafimy ocenić własnej zdolności finansowej i zaciągamy zbyt wiele pożyczek. Gdy zdarzyło się to wam to prawdopodobnie zainteresują was pożyczki konsolidacyjne.

Pożyczka konsolidacyjna to pożyczka na spłatę innych pożyczek. Kredyt ten łączy wszelkie nasze zobowiązania w pojedynczą ratę kredytu, którą ponadto jesteśmy w stanie zmniejszyć poprzez przedłużenie okresu kredytu. Dzięki przedstawionemu rozwiązaniu znacząco spadnie miesięczna rata kredytu, dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam ją spłacać. Dodatkowo połączenie wielu rat kredytów w jedną przyczynia się do obniżenia kosztów, gdyż zamiast płacić za kilka przelewów zapłacimy tylko za pojedynczy. Pomimo iż koszt jednego przelewu waha się od złotka do pięciu złotych to w przypadku dużej ilości pożyczek jest to znacząca suma, którą ponosimy co miesiąc.

kredyt konsolidacyjny

Jednak opisane rozwiązanie ma także swoje wady, ponieważ wydłużenie kredytu wiąże się z większymi kosztami, jednak gdy znajdziemy atrakcyjną ofertę z niskim oprocentowaniem to przy odrobinie szczęścia zaoszczędzimy nawet gdy przedłużymy kredyt o kilka miesięcy.

Chciałoby się być bogatym, aby już nie myśleć o pieniądzach, ale większość bogatych i tak nie myśli o niczym innym.

Abel Bonnard