PORTAL KREDYTOWY

czyli Twój przewodnik po bankowości

Tagi: karta kredytowa, pożyczki gotówkowe, kredyt, bank, konto bankowe, pieniądz

Karta kredytowa - jak ją wykorzystać?

kredytówka

Kredytówka jeszcze kilka lat wstecz była ekskluzywnym plastikiem wręczanym wyłącznie bogatym klientom banków. Sytuacja jednak zmieniła się całkowicie i dzisiaj kredytówkę możemy dostać przy uruchomieniu jakiegokolwiek rachunku osobistego (choć limit na karcie kredytowej jest zależny od naszych możliwości finansowych). Zanim jednak zaczniemy korzystać z karty kredytowej warto dowiedzieć się o niej najważniejszych rzeczy.

Najważniejsze, abyśmy zapamiętali, że kredytówka nie jest równoznaczna z kredytem gotówkowym czy debetem, choć może się wydawać, że działa podobnie. Jeśli musimy porównać kartę kredytową z kredytem albo możliwością debetu na koncie to równocześnie wypadnie ona lepiej i gorzej.

kredytówka

Kredytówka jest lepsza od kredytu czy debetu, gdyż umożliwia nam zaciągnięcie krótkoterminowego długo bez jakichkolwiek kosztów. Jednak w przypadku brania kredytu na dłuższy czas wygrywają pożyczki oraz możliwość debetu na rachunku bankowym. Dzieje się tak, gdyż karta kredytowa ma astronomiczne oprocentowanie, które czyni wielomiesięczne kredyty bardzo kosztownymi. Jednak karta kredytowa ma też okres bez odsetkowy, czyli termin w którym możemy spłacić cały dług, aby nie zapłacić nawet pojedynczego grosza odsetków. Cała tajemnica używania kredytówki polega na regulowaniu zaległości w czasie okresu bez odsetkowego. Wtedy cały czas będziemy mieli dostęp do zapasowych środków finansowych bez ponoszenia kosztów kredytów.

Chciałoby się być bogatym, aby już nie myśleć o pieniądzach, ale większość bogatych i tak nie myśli o niczym innym.

Abel Bonnard