PORTAL KREDYTOWY

czyli Twój przewodnik po bankowości

Tagi: kredyt bankowy, pożyczki bankowe, bankowość, dług, kredyt gotówkowy

Jesteś pewny, że na sto procent potrzebujesz kredytu?

kredyt

Kredyty w mnóstwie sytuacji mogą nas uratować od wielu problemów. Jednak czasami sytuacja może być odwrotna i pożyczki zamiast nas wspomóc są w stanie nas zapędzić w ogromne długi. Gdy chcemy tego uniknąć to powinniśmy nauczyć się dobrze je wykorzystywać, a co ważniejsze nauczyć się kiedy kredyt jest dla nas niezbędny, a kiedy możemy uniknąć jego zawarcia.

Na samym początku musimy sobie uświadomić, że nawet najlepiej reklamowany kredyt wiąże się z wydatkami. Z pomocą kredytów możemy nabyć nowe autko, lecz w rzeczywistości zapłacimy za niego o wiele więcej niż jeśli dokonalibyśmy kupna za własne pieniądze. Nie istnieje jakikolwiek kredyt bez kosztów.

kredyt

Właśnie z takiego powodu musimy unikać pożyczek bankowych jeśli nie są niezbędne. Zanim zaciągniemy jakikolwiek kredyt warto poszukać środków finansowych gdzieś indziej. Przede wszystkim musimy się zastanowić czy kasa jest nam potrzebna natychmiast, może istnieje możliwość zostania w pracy po godzinach i dzięki temu powiększenia kolejnej pensji? Oczywiście taka sytuacja nie zawsze ma miejsce, czasami gotówka jest nam potrzebna natychmiast, ale nawet wtedy warto poszukać gotówki gdzieś indziej. Doskonałym pomysłem jest zapytanie o pomoc najbliższą rodzinę i przyjaciół, gdyż są to ludzie, którzy mogą nam pożyczyć gotówkę bez najmniejszych procentów. Tego typu rozwiązanie jest o wiele lepsze niż branie pożyczki w banku. Dopiero kiedy nie widzimy żadnych innych rozwiązań udajmy się do banku po pożyczkę.

Chciałoby się być bogatym, aby już nie myśleć o pieniądzach, ale większość bogatych i tak nie myśli o niczym innym.

Abel Bonnard